XV Spotkanie stowarzyszenia

Dzisiaj odbyło się XV spotkanie Towarzystwa Miłośników Ziemi Zakliczyńskiej. To było nasze pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie i jakże się cieszyliśmy na tę chwilę! 📷
Rozpoczęło się od zebrania grupy roboczej, która od wielu miesięcy działa nad wydaniem Kroniki Parafialnej. Jesteśmy dumni, że możemy pracować przy tak wspaniałym projekcie, jednocześnie pierwszym „poważnym” – naszego stowarzyszenia.
Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać prezentacji od dwóch niezwykłych osób – Pawła Szymanowicza i Grzegorza Migdała. Ich wiedza, posiadane dokumenty historyczne, a przede wszystkim spojrzenie na historię i dziedzictwo Ziemi Zakliczyńskiej, jej mieszkańców, w tym niezapomnianej zakliczyńskiej aptekarki Luki Ottmanowej, wzruszyło i zaciekawiło obecnych.
Jak zawsze, spotkanie było pełne wspomnień, informacji i starych zdjęć. Cieszymy się, że możemy dzielić się tym wszystkim, budować wspólnotę i pielęgnować naszą historię. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, dzielą się swoimi wspomnieniami, zdjęciami, a nade wszystko znajdują czas żeby przybyć na spotkanie!
 
Pamiętajmy, że jednostka może wiele zdziałać, ale razem jesteśmy w stanie zrobić jeszcze więcej! Czekamy na kolejne spotkanie, które mamy nadzieję przyniesie jeszcze więcej niezapomnianych chwil.
 
✨ Rezerwujcie termin- do zobaczenia już 8 października! ❤️
 
 
 
Scroll to Top