
Bracia Kurkowi na Biesiadzie Rycerskiej w Melsztynie
2026-06-21Mimo afrykańskich upałów (termometry pokazywały ok. 40°C! ☀️), reprezentacja naszego Bractwa Kurkowego w Zakliczynie nad Dunajcem nie mogła odpuścić tak ważnego wydarzenia jakim była intronizacja nowego króla.
Przez najbliższy rok zaszczytną funkcję Króla Kurkowego w Tarnowie będzie pełnił Jan Bylica! Srebrnego kura odebrał z rąk prezydenta miasta Jakuba Kwaśnego oraz prezesa tarnowskiego Bractwa, Pawła Krywańskiego. U boku króla staną marszałkowie: Janusz Bylica i Piotr Sowa.
Wydarzenie rozpoczęliśmy od wspólnego, barwnego przemarszu z Parku Strzeleckiego do tarnowskiej katedry, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Salaterskiego. Spotkaliśmy się tam w znakomitym gronie braci z Tarnowa oraz całego okręgu krakowskiego: m.in. z Krakowa, Gorlic, Lublina i Ciężkowic.
Gorąco zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z całego wydarzenia.
📸 Katarzyna Kokosza














































































































































































































